Plan lekcji do druku

Pobierz darmowy Plan Lekcji do druku

Zaplanuj semestr w pięknym stylu!

Powrót do szkoły po wakacjach lub feriach może być wyjątkowo trudny. Szczególnie w początkowym okresie roku szkolnego, dobra organizacja jest niezwykle ważna. Mamy na to rozwiązanie! Aby pomóc Wam ogarnąć nową, szkolną rzeczywistość i ułatwić planowanie zajęć, specjalnie dla Was, przygotowaliśmy darmowy plan lekcji do druku. Z planem lekcji "Zielono Mi" zaplanujesz wszystkie swoje zajęcia na uczelni lub lekcje w szkole, od poniedziałku do piątku. A jego przejrzysty układ i piękny wzór zielonych liści sprawią, że planowanie semestru stanie się przyjemnością.​

Plan lekcji ścieralny, laminowany "Zielone liście"

Jak używać Plan lekcji do druku?

  • Pobierz plan lekcji do druku korzystając z formularza poniżej
  • Wydrukuj plan lekcji w kolorze lub w czerni i bieli
  • Wypisz ręcznie wszystkie lekcje oraz godziny ich rozpoczęcia
  • Dodaj numery sal, w których odbywają się lekcje
  • Powieś plan lekcji w widocznym miejscu
  • Najlepiej wydrukuj plan lekcji w kilku kopiach, aby mieć go zawsze pod ręką!

Wypełnianie planu lekcji krok po kroku​

Planer podzielony jest na pięć dni tygodnia od poniedziałku do piątku. Możesz na nim wypisać wszystkie Twoje lekcje w szkole lub zajęcia na uczelni. Dobrym pomysłem jest zanotowanie obok każdego przedmiotu numeru sali, w której się odbywa. Nie zapomnij również o aktywnościach pozalekcyjnych, które warto uwzględnić w swoim planie zajęć. Poniżej nagłówków dni tygodnia znajdziesz dodatkowe miejsce na wpisanie godziny rozpoczęcia zajęć. Planer lekcji do druku nie posiada dat, dzięki czemu możesz korzystać z niego go przez wiele miesięcy. A jeśli Twój plan ulegnie zmianie, po prostu wydrukuj go na nowo.

Kodowanie kolorami

Aby twój planer lekcji był czytelniejszy warto wykorzystać kodowanie kolorami. Do kodowania kolorami możesz wykorzystać np. zakreślacze, przezroczyste karteczki indeksujące, naklejki i kolorowe długopisy. Jeśli jesteś uczniem możesz użyć innego koloru do oznaczenia każdego przedmiotu. Możesz też podzielić je na kategorie np. kolor różowy dla przedmiotów ścisłym, kolor zielony dla języków obcych (zobacz na zdjęciu). Jeśli jesteś studentem możesz w podobny sposób oznaczyć poszczególne zajęcia, lub rozróżnić kolorami wykłady, ćwiczenia i laboratoria. Wybór należy do Ciebie!

Plan lekcji do druku "Zielono mi", wypełniony

Nasze sposoby na skuteczne planowanie lekcji​

Zastosuj kodowanie kolorami

Do wypełnienia planu lekcji wykorzystaj różne kolory. Pomoże Ci to wyróżnić najważniejsze zajęcia i szybciej zapamiętać nowy plan.

Skseruj wypełniony planer

Warto skserować wypełniony planer. Dzięki temu będziesz mogła umieścić go w kilku miejscach i oszczędzisz czas na przepisywanie lekcji na nowo.

Spakuj kopię do plecaka

Wydrukuj dodatkową kopię planera lekcji i umieść ją w plecaku. Unikniesz nerwowego szukania sali po dzwonku.

.

Informacje o pobieraniu

Plan lekcji zapisywany jest w PDF i dostosowany jest do druku w wysokiej jakości w formacie A4. Możesz wydrukować go na dowolnej, domowej drukarce. Do wydrukowania planu lekcji najlepiej użyć sztywniejszego papieru o większej gramaturze, ale zwykły, biały papier ksero również będzie odpowiedni. Plik jest tylko do użytku osobistego. Można drukować wiele egzemplarzy dla własnego użytku, ale nie można przesyłać go nikomu lub wykorzystywać do celów komercyjnych.​

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)