PLANER DZIENNY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Planer dzienny to jedna z najpopularniejszych metod planowania. W końcu – codziennie coś się dzieje, prawda? Dlatego warto mieć dużo miejsca na codzienne zapiski, szczególnie jeżeli każdego dnia masz wiele spraw, którym musisz poświęcić chociaż część uwagi.

Co zawiera planner dzienny?

Jak w każdym z naszych planerów, w plannerze dziennym 2023 znajdziesz kalendarz na lata 2023 oraz 2024, planer roczny oraz kalendarze miesięczne. Dodatkowo, w planerze znajduje się 365 stron poświęconych poszczególnym dniom w roku.

Każdy szablon planera dziennego składa się z trzech sekcji: plany, priorytety i zadania oraz notatki. W części dotyczącej planów znajduje się planer godzinowy – jest to sekcja przeznaczona na wpisanie wydarzeń, które odbywają się o konkretnej godzinie, na przykład spotkań czy imprez. Część poświęcona priorytetom i zadaniom to po prostu zwyczajna długa lista zadań, która pozwoli Ci nie zapomnieć o żadnej ważnej rzeczy, którą miałaś tego dnia zrobić. Dodatkowo, poprzez wyznaczenie priorytetów łatwiej będzie Ci zapanować nad tym, co danego dnia jest najistotniejsze i musi być wykonane, a co ewentualnie może zostać przesunięte na kolejny dzień. Dodatkowe miejsce na notatki pozwoli Ci zapisać wszystko, co jest ważne, a co nie jest konkretnym planem czy zadaniem. Może będzie to numer telefonu? Może imię i nazwisko osoby, z którą potrzebujesz się w danej sprawie skontaktować? A może po prostu więcej szczegółów dotyczących jednego z wydarzeń tego dnia czy też spraw, które masz do załatwienia.

Dlaczego warto planować dzień?

Przede wszystkim – planowanie dnia pozwala na pełną kontrolę nad swoim czasem. Nie ma już ryzyka, że pół dnia przepadnie nam na nicnierobieniu. Planner dnia stanowi też często dla nas dodatkową motywację – jeżeli coś znajdzie się już na papierze, to trzeba to wykonać. Nie ma tu miejsca na wymówki. W końcu znaleźliśmy w planie dnia czas na daną rzecz, więc wymówka “nie mam czasu” już nas nie dotyczy. Poświęcenie 10-15 minut na zaplanowanie dnia sprawia, że więcej tego czasu zaoszczędzimy, ponieważ będziemy dokładnie wiedzieć, co mamy do zrobienia. Unikniemy marnowania czasu i zastanawiania się, co jeszcze mieliśmy danego dnia na naszej liście zadań.

Warto jednak założyć sobie bufor czasowy – nie zawsze wszystko idzie dokładnie z naszym planem. Dzięki plannerowi dziennemu mamy jednak nad tym kontrolę i możemy sprawdzać, jak idą nam postępy, ponieważ plan mamy tuż pod ręką.

Planer dzienny datowany, planer dzienny bez dat czy tygodniowy?

Cóż – wybór należy do Ciebie. Jeżeli planujesz codziennie, regularnie i bez przerw, planer dzienny 2023 będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Dzięki temu, że i tak planujesz codziennie, żadna kartka nie zostanie zmarnowana. Planner dzienny 2023 ma także zaletę, że możesz zapisywać wiele spraw z wyprzedzeniem, ponieważ kartki są z góry opisane dniami. W związku z tym możesz zapisać w nim wizytę u lekarza za 4 miesiące czy fryzjera za 2 tygodnie.

Planer dzienny bez dat jest za to idealny, jeżeli nie planujemy na co dzień. Dzięki temu, że nie ma on wpisanych z góry dat, można je uzupełnić wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Unikamy więc pustych kartek, które nie są do końca motywujące, gdy chcemy po jakimś czasie wrócić do planowania.
Planer tygodniowy sprawdzi się natomiast, jeżeli nie posiadasz dużo aktywności codziennie lub nie lubisz tworzenia obszernych notatek. Wówczas spojrzenie na cały tydzień z góry pozwala na lepsze ogarnięcie go w całości, zamiast skupiania się na poszczególnych dniach. Ta metoda sprawdzi się też dla osób, które nie planują w planerze swojego życia zawodowego – to w pracy najczęściej przydają się harmonogramy czy też godzinowe listy spotkań.

Planner dzienny 2023 jako idealny narzędzie do organizacji czasu

Nikogo nie trzeba przekonywać, że planer stanowi fantastyczne narzędzie do organizacji czasu, a dzięki temu, że mamy go zawsze przy sobie, można używać go także jako notes czy nawet… pamiętnik! Dzienny planer sprawdzi się idealnie w tej roli, ponieważ w sekcji notatki znajdziemy wystarczająco dużo miejsca na to, by zapisać kilka zdań na temat tego, co przydarzyło nam się tego dnia lub jednego highlightu, który poprawił nam humor i sprawił, że poczuliśmy się chociaż trochę szczęśliwsi.

Efektywnie i efektownie z planerem dziennym

Plannery dzienne służą do jak najefektywniejszego wykorzystania 24 godzin jakimi dysponujemy. Każdy z nas ma tyle samo czasu. Zaoszczędzimy sobie masę stresu, starannie planując i selekcjonując zadania każdego dnia. Dzienny planer ten jest dla osób, które codziennie mają dużo rzeczy do wykonania. Jedna lista na tydzień nie jest dla nich wystarczająca, bo ciągnęłaby się do ziemi. Przejrzyściej nam będzie jeśli będziemy tworzyć listy zadań z dnia na dzień. Niektóre dostępne planery dnia posiadają też rozpiski godzinowe, co pomoże wrzucić umówione spotkania albo zaplanować bloki czasowe na wykonanie konkretnych aktywności.

Najważniejsze w planowaniu jest wypisanie wszystkich rzeczy jakie mamy do wykonania. Nie jesteśmy w stanie wykonać ich od razu, dlatego następnym krokiem jest wybranie zadań najważniejszych. Najważniejsze to takie, które są pilne albo przybliżą Cie do osiągnięcia Twoich celów. Dlatego zawsze staramy się dodawać do naszych planerów miejsce na wypisanie priorytetów. Jeżeli takiego miejsca nie ma, zaznacz sobie zadania, na jakich powinnaś się skupić.

Różne wzory i kolory

Planery mogą być w formie zeszytu, notesu, naklejki lub notatnika na ścianę. Wybierz formę i wielkość jaka najbardziej Ci odpowiada. Jeśli często zabierasz swoje zadania ze sobą, zdecyduj się na mały notes albo zeszyt. Dzięki temu ich waga nie będzie Ci ciążyć w przemieszczaniu się. Jeśli potrzebny Ci planner do biura lub domu, może plannera na ścianę będzie dobrym pomysłem albo notatnik na biurko. Każdy z nas ma inne potrzeby i inny system planowania, a my staramy się usatysfakcjonować każdego. Każdy planner, notatnik czy zeszyt jest wykonany z wysoko jakościowego papieru. Większość produktów jest również przez nas testowana. Sami planujemy codzienne zadania OgarniamSię i korzystamy ze swoich narzędzi.

Planery dnia – warto!

Dzięki planowaniu dnia, będziesz mieć wszystko pod kontrolą i Ci nic nie umknie!