PLANER TYGODNIOWY

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Planer tygodniowy – pogląd na cały tydzień w ciągu kilku sekund

Planery tygodniowe stworzone są dla osób, które uwielbiają mieć kontrolę nad tym co dzieje się w ciągu kilku nadchodzących dni. Jeżeli lubisz mieć ogląd na wszystkie zadania i spotkania oraz nie potrzebujesz jednej kartki na rozpisanie całego dnia, to planer tygodniowy będzie idealny dla Ciebie. Główną zaletą takich planerów jest to, że w łatwy sposób pokażą Ci co i kiedy masz do zrobienia, nie ograniczając się tylko do jednego dnia. W wielu wypadkach są również bardzo poręczne, bo zamiast 7 kartek na 7 dni tygodnia masz tylko jedną kartkę na której jest wszystko.

Techniki i strategie na pracę z planerami tygodniowymi

Wiele osób pracuje z tego typu planerami zaznaczając bloki czasowe. Każdy blok czasowy zostaje zaznaczony w planerze, np. poprzez zakreskowanie. Jeden blok to jedna aktywność w ciągu dnia (np. zakupy, wizyta u lekarza, zajęcia na uczelni, itp.). Inni na każdy dzień wypisują listy zadań do zrobienia, bądź rozpisują godzinowo co i kiedy ma być zrobione.

Najlepszą strategią pracy z tego typu planerami jest zaplanowanie całego tygodnia naprzód. W dzień poprzedzający początek tygodnia (np. sobotę czy niedzielę), poświęć min. 10 minut na przegląd rzeczy które masz do zrobienia, a następnie zastanów się co i kiedy w nadchodzącym tygodniu chcesz zrobić. Wszystkie terminy i spotkania koniecznie zaznacz na planie.

Jeżeli zdecydowałaś się na planer tygodniowy, musisz jeszcze przeanalizować jak planujesz i gdzie potrzebujesz mieć dostęp do twojego planu. Jeżeli chcesz mieć plan zawsze przy sobie zastanów się nad tygodniowymi planerami – wkładami do organizera. Jeżeli nie chcesz dodatkowego ciężaru w torebce, rozważ zakup planera na biurko. Jeżeli cenisz sobie aby mieć planer zawsze na widoku, planer w formie naklejki, bądź też planera na ścianę będzie idealnym rozwiązaniem.