Organizer ślubny do wydrukowania – darmowa checklista

Planowanie ślubu i wesela to duże wyzwanie, za które trzeba zabrać się przynajmniej na kilka miesięcy przed wielkim wydarzeniem. Rezerwacja miejsca na przyjęcie, zaproszenie gości, ustalenie motywu przewodniego dekoracji, wybór strojów i obrączek – to zaledwie kilka punktów z długiej listy „to do”. W natłoku obowiązków możesz łatwo się pogubić i zapomnieć o istotnych drobiazgach, dlatego ułatw sobie zadanie i pobierz nasz darmowy organizer ślubny do wydrukowania.

W myślach widzisz się w białej sukni, z eleganckim bukietem kwiatów w dłoni i oczywiście z „Nim” u boku. Cała uwaga gości skupia się na Was, zapada cisza i wypowiadacie sakramentalne „tak”. Później zalewa Was fala wzruszenia, radości i życzeń od najbliższych. Możecie odetchnąć z ulgą i zacząć wieczór pełen dobrej zabawy i wspomnień, które zapamiętacie na całe życie. Pewnie w myślach odtwarzasz już scenariusz wymarzonego ślubu, jednak zanim ten moment stanie się rzeczywistością, musisz zająć się planowaniem ceremonii i wesela.

Przed Tobą kilka, a nawet kilkanaście miesięcy, wypełnionych ważnymi spotkaniami, trudnymi wyborami i decyzjami – to wszystko wymaga świetnej organizacji. Dobra wiadomość jest taka, że możesz ułatwić sobie życie i skorzystać z plannera ślubnego w PDF z checklistą, który wydrukujesz i będziesz mieć zawsze pod ręką.

Organizacja wesela – lista zadań

Tak dużą i ważną imprezę pewnie organizujesz pierwszy raz i od razu nasuwa Ci się wiele pytań – jak zacząć planować ślub i wesele? Ile trzeba przeznaczyć na to czasu? Kiedy zarezerwować zespół, a kiedy wybrać suknię i garnitur? Spokojnie, odpowiedzi przyjdą same, gdy tylko usiądziesz przed gotową, ślubną listą zadań.

12 miesięcy przed ślubem

Checklistę otwierają punkty, którymi trzeba zająć się najlepiej na rok przed ślubem. Dlaczego tak wcześnie? To dobry moment na to, by zrobić podstawowe ustalenia, takie jak: wybranie daty ceremonii i zarezerwowanie jej w kościele lub urzędzie, oszacowanie wstępnego budżetu, a także zaplanowanie wstępnej listy gości. To także najlepszy czas na zrobienie pierwszych ustaleń i rezerwacji w miejscu, które wybierzecie na przyjęcie, a także umówienie fotografa, kamerzysty, zespołu lub DJ-a, florysty itd. Musisz pamiętać, że najlepsze i cieszące się dużą popularnością lokale, są zajęte już na kilkanaście miesięcy przed wydarzeniem, podobnie jak fachowcy obsługujący imprezy.

8-10 miesięcy przed ślubem

Na 10 miesięcy przed wielkim wydarzeniem macie czas na poszukiwanie inspiracji i stworzenie wizji ślubu i wesela, ustalenie motywu przewodniego i kolorów, a także znalezienie pasujących dekoracji w sklepach. Zastanówcie się też, jak chcecie wyglądać w dniu ceremonii – rozpocznijcie poszukiwania i zamówcie wymarzoną suknię ślubną i garnitur. To także ostatni moment na zrobienie rezerwacji u podwykonawców (fotografa, zespołu, florysty itd.)

5-7 miesięcy przed ślubem

Na pół roku przed ceremonią zajmijcie się przymiarkami strojów, a także dobraniem dodatków, bielizny i welonu, które będą dopełnieniem całości. Planowanie w tym czasie powinno objąć także rezerwację auta, którym pojedziecie do ślubu, a także wszelkich atrakcji dla gości np. fotobudki. Zadbajcie także o ważne formalności np. urlop w pracy. Na tym etapie organizacji wesela, możecie już przejść do szczegółów i np. ustalić plan dnia, detale związane z przebiegiem ceremonii, muzykę czy zamówienie drukowanych dodatków, takich jak winietki czy podziękowania. Nie zapomnijcie także o kupieniu i wysłaniu zaproszeń dla gości, a także zastanówcie się nad tym, jak spędzicie miesiąc miodowy.

3-4 miesiące przed ślubem

Organizacja ślubu i wesela nabiera tempa na 3-4 miesiące przed wielkim wydarzeniem. Przyszedł czas na ustalenie menu weselnego, zamówienie tortu i zrobienie listy prezentów. Jeśli wcześniej nie zarezerwowaliście zespołu muzycznego lub DJ-a, to już ostatnia chwila, by się tym zająć – później możecie już nie znaleźć wolnego podwykonawcy. Możecie też pomyśleć o zabawie przed ślubem, czyli wieczorze panieńskim lub kawalerskim. Jeśli nie oddaliście tej kwestii w ręce świadków, warto zacząć organizację tych imprez z odpowiednim wyprzedzeniem.

2 miesiące przed ślubem

Do ślubu zostały dwa miesiące, więc możecie już potwierdzić ostateczną listę gości w miejscu, gdzie organizujecie przyjęcie, a także w hotelu. Dodatkowo, zróbcie ostatnie ustalenia w kwestii transportu gości i wynajęcia auta ślubnego. Zacznijcie już planować miejsca przy stołach, a także wybierzcie piosenkę na pierwszy taniec. Jeśli czujecie, że potrzebujecie wsparcia instruktora, zapiszcie się na kurs. Panna Młoda powinna także umówić się na próbną fryzurę i makijaż, co pozwoli dopracować ostateczną wizję tego, jak chce wyglądać w dniu ślubu.

1 miesiąc przed ślubem

Emocje powoli sięgają zenitu – już za 4 tygodnie odbędzie się ślub i wesele. Nie musisz się jednak stresować, na liście zostały już ostatnie punkty do odhaczenia. Wybierz się na przymiarkę sukni ślubnej, tak by została dobrze dopasowana do sylwetki. Odbierzcie garnitur Pana Młodego i potwierdźcie szczegóły z podwykonawcami. Przygotujcie lub kupcie upominki dla gości i prezenty dla rodziców. Możecie też pozwolić sobie na zabawę i relaks z przyjaciółmi na wieczorze panieńskim i kawalerskim.

7 dni przed ślubem

Przed Wami ostatnia prosta w organizacji ślubu i wesela. Większość spraw została już załatwiona, więc zadbajcie o ostatnie szczegóły – ustalenia ze świadkami, odebranie obrączek, przygotowanie opłat i poinformowanie cateringu o liczbie gości. Dla relaksu przyda się także wizyta w SPA i pielęgnujące zabiegi kosmetyczne.

W dniu ślubu

Ślubna lista kończy się na niedługo przed godziną „O”. Tuż przed ceremonią pamiętaj o odpoczynku, tak by nie tylko pięknie się prezentować, ale też dobrze się czuć. Wyśpij się i dobrze się odżywiaj. Zrób fryzurę i makijaż, przygotuj wszelkie drobiazgi, które mogą przydać się w torebce. To Wasz dzień – cieszcie się nim!

Po ślubie

Możecie odetchnąć z ulgą – jesteście już po ślubie. Podziękujcie gościom za wspólne świętowanie i wspaniałą imprezę. Zadzwońcie do znajomych i rodziny, których nie mogło być z Wami na weselu i poinformujcie o zawarciu związku małżeńskiego. Musicie też udać się do urzędu i dopełnić formalności, związanych ze zmianą dokumentów.

Organizer ślubny do wydruku

Jak widać, ilość punktów na ślubnej liście jest imponująca, jednak – nie stresuj się. Dobra organizacja to mniej napięcia, a więcej pewności siebie. Jesteśmy przekonani, że planowanie wesela przy pomocy praktycznych i wygodnych checklist to prawdziwa przyjemność.

Zaprojektowaliśmy nasz organizer ślubny do pobrania tak, by nie tylko był ładny, ale przede wszystkim – pomieścił wszystkie najważniejsze punkty i zadania do odhaczenia, a także ważne notatki. Korzystaj, więc z listy tak, jak Ci wygodnie i zaplanuj swój wymarzony ślub i wesele bez zbędnego chaosu.  

Jestem Magda i prowadzę bloga OgarniamSię. Miło mi Cię u nas gościć.
[sfp-page-plugin url=https://www.facebook.com/planerogarniamsie/ timeline =true locale=pl_PL height=400 show_facepile=false timeline=false]

Będzie mi miło jak skomentujesz ten post.