Kalendarz stojący miesięczny

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Kalendarz stojący miesięczny – co to jest?
Kalendarz biurkowy miesięczny to gadżet, który przyda się na każdym biurku, w każdym biurze. Pozwala na planowanie w ujęciu miesięcznym, przypomina o najważniejszych wydarzeniach i sprawia, że wszystkie nasze plany są na wyciągnięcie ręki.

Jak planować w kalendarzu na biurko miesięcznym?
Najważniejszą kwestią przy korzystaniu z takiego planera jest regularność. Konieczne jest przenoszenie wszystkich istotnych informacji z naszego planera książkowego czy innego notesu do kalendarza stojącego miesięcznego. Bez tego elementu może okazać się, że nasze zapiski mogą nie być ze sobą spójne, a to może sprawić, że ustalone spotkania nałożą się na siebie.

Kodowanie kolorystyczne w kalendarzu biurkowym miesięcznym
Dzięki temu, że nasze kalendarze na biurko, z wyjątkiem pięknej, dopasowanej do naszych planerów okładki, są czarno białe, pozostawiają ogromne pole do popisu w kwestii tego, jak nasze zapiski będą w nich wyglądały. W takim kalendarzu stojącym miesięcznym idealnie sprawdzi się technika colour coding – kodowania kolorami. Aby zacząć działać w tej kwestii, należy zacząć od wybrania tych obszarów życia, które będą pojawiały się w kalendarzu – może to być praca, studia, sprawy prywatne czy związane z konkretnym, realizowanym przez nas projektem. Następnie, przy wpisywaniu kolejnych elementów do kalendarza miesięcznego na biurko wpisujących się w te obszary do kalendarza, warto oznaczyć je konkretnym kolorem. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka zobaczymy, że w najbliższy piątek czeka nas popołudniowa zmiana w pracy, w niedzielę – impreza rodzinna, a za tydzień w środę – egzamin na studiach.