Co kupić na studia?
Praktyczny przewodnik, który sprawi, że poczujesz się gotowa na nowe wyzwania!
Matura napisana, wyniki rekrutacji odebrane – można zaczynać studia!
.
Ale jeśli chciałabyś przygotować się do tego etapu jeszcze lepiej i rozpocząć nowy rok akademicki przygotowana na 120% to ten tekst jest zdecydowanie dla Ciebie! Prócz radości, podekscytowania i ciekawości – w końcu rozpoczniesz niedługo ten magiczny i fantastyczny czas studenckiej zabawy – może pojawić się u Ciebie zagubienie i przytłoczenie. Nic dziwnego! W końcu przed Tobą zupełnie nowy, nieznany i trochę tajemniczy etap życia. Trochę wiesz a trochę jeszcze nie. To też czas podejmowania trudnych decyzji – nic dziwnego, że możesz czuć się zasypana nowościami i niekoniecznie czuć się komfortowo. Dlatego przybywamy, by pomóc Ci ogarnąć co zabrać na studia by ten czas był jak najprzyjemniejszy i dobrze zorganizowany, a Ty byś czuła się gotowa na bycie prawdziwą Studentką! Z tego artykułu dowiesz się:
- Co warto kupić na studia w Ikea
- Jakie gadżety polecamy wziąć ze sobą na studia
- Co wyróżnia Organizer Studenta
- Co pomaga robić notatki na tablecie
- Gdzie znaleźć więcej porad o studiowaniu
Co kupić na studia z Ikei?
Nie chodzi nam o to, by teraz obsesyjnie namawiać Cię do konsumpcjonizmu i byś na studia szła z kilkoma pełnymi walizami niezbędnych gadżetów, które będą Ci bardziej zawadzać niż pomagać. Kluczem jest dokładna analiza i ocena sytuacji – co tak naprawdę potrzebuję na studia, co wziąć na studia, by serio z tego korzystać i nie marnować studenckiego budżetu na elementy wyposażenia, które są zupełnie zbędne w twojej sytuacji. To Ty najlepiej wiesz co Ci potrzeba – pamiętaj o tym. Ale jeśli pytanie co potrzebne na studia kołacze Ci w głowie – podzielimy się z Tobą naszymi pomysłami na elementy wyposażenia każdej studentki, które lubimy, które nam się sprawdziły i które chcemy polecić też Tobie w nadziei, że z nimi rozpoczniesz ten nowy, studencki etap życia jeszcze bardziej przygotowana i ze spokojną, zaopiekowaną głową.
I tak! Możesz bezkarnie wybrać się na prawdziwe polowanie do Ikei, ponieważ znajdziesz tam wiele przydatnych akcesoriów, które są odpowiedzią na pytanie “Co potrzebne na studia”. Dodatkowo są to akcesoria i gadżety, które przydadzą Ci się niezależnie od wszystkiego. Studia czy też nie – są to często uniwersalne przedmioty, które warto wziąć na studia, do akademika, do studenckiego mieszkania czy do pokoju. A więc – co zabrać na studia z Ikei? Odpowiedzi możesz podejrzeć na naszej rolce!
A co warto kupić na studia Ikea?
- KRUBBET – podstawka na telefon
- SIGFINN -podstawka na laptop (albo Organizer Studenta)
- IKEA 365+ – pudełka na żywność
- ISTAD – woreczki strunowe
- SAMVERKA – osłonka na doniczkę, która jest idealna na artykuły piśmiennicze!
Co potrzebne na studia — gadżety dla studentów
Gadżety do elektroniki.
Studia dziś nierozłącznie są związane z elektroniką – laptopy, telefony i tablety to już norma na uczelni. A jeszcze kilka lat temu zdarzało się, że wykładowcy nie zgadzali się na wnoszenie laptopa na zajecia – serio, serio! Ale by ułatwić sobie studencki czas – zobacz co warto kupić na studia jeśli chodzi o gadżety elektroniczne lub takie do elektroniki.
- Podstawka pod laptopa/monitor komputera – dzięki niej podniesiesz ekran do poziomu swoich oczu i raz na zawsze pożegnasz bóle karku.
- Podkładka/stoliczek pod laptop – być może uznasz, że to już fanaberia, ale poczekaj, aż przyjdą szare, deszczowe dni i będziesz chciał/a przenieść się z laptopem na łóżko! Podkładka zapewnia nie tylko stabilną pozycję komputera, ale dodatkowo zapobiega jego przegrzaniu.
- Powerbank – w uczelnianych salach nie zawsze znajdziesz wolne gniazdka elektryczne, dlatego własne źródło zasilania może uratować życie.
- Pendrive – nigdy nie wiesz, kiedy akurat się przyda. Oprócz oczywistej prezentacji na zajęciach, okaże się niezbędny również w punkcie ksero lub gdy wykładowca zechce podzielić się z Wami materiałami z zajęć. Szczególnie polecamy pendrive’a w formie karty, którą łatwo schowasz do portfela.
- Pendrive – nigdy nie wiesz, kiedy akurat się przyda. Oprócz oczywistej prezentacji na zajęciach, okaże się niezbędny również w punkcie ksero lub gdy wykładowca zechce podzielić się z Wami materiałami z zajęć. Szczególnie polecamy pendrive’a w formie karty, którą łatwo schowasz do portfela.
- Organizer na kable – nie ma nic bardziej irytującego, jak walające się wszędzie poplątane kable. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą różnego rodzaju pojemniczków, zaślepek, a nawet zwykłej taśmy rzepowej, którą znajdziesz w sklepie budowlanym.
- Tablet – coraz częściej studenci decydują się na korzystanie z tabletów zamiast zeszytów. Czy słusznie? Jak najbardziej! To fenomenalny sposób na ogarnięte notatki – jeśli lubisz elektronikę oczywiście i pisanie na tablecie Ci się podoba.
Organizacja biurka
To ważny studencki element codzienności. Biurko. To ważne więc by było odpowiednio przygotowane! Zobacz, co wziąć na studia jeśli chodzi o biurko.
- Lampa biurkowa – najlepiej o różnym natężeniu światła. Na tym produkcie nie warto oszczędzać, bo o wzrok trzeba dbać!
- Tablica – korkowa, magnetyczna, suchościeralna – do wyboru do koloru. Taki produkt pomoże Ci pamiętać o ważnych sprawach i robić szybkie notatki w razie potrzeby. Możesz też zapisać na niej plan zajęć.
- Organizery do szuflad/ pojemniki na długopisy
Produkty do żywności
Każdy student kocha jedzenie prawda? Studenckie szalone życie nie służy jednak reguralnosci – plan zajęć często zajmuje nam cały dzień. Dlatego warto zaopatrzyć się w przydatne gadżety dla studentów, które pomogą Ci zadbać o posiłki.
- Pojemniki na jedzenie – warto zaopatrzyć się w cały zestaw pojemników z pokrywkami. Dzięki temu będziesz marnować mniej żywności, a może nawet uda Ci się przygotowywać posiłki na kilka dni do przodu. Ponadto taki pojemnik możesz również zabrać na uczelnie i nie wydawać kasy na osobną śniadaniówkę
- Termos – najlepiej taki, który nie przecieka i długo trzyma ciepło, a do tego będzie lekki i poręczny.
Co wziąć na studia – Organizer Studenta
Co jeszcze jest ważne jeśli mówimy o studiowaniu? Ważna jest organizacja. Nie ma co ukrywać – bedzie jej baaaardzo dużo i będziesz musiała zmierzyć się z nowymi zadaniami i wyzwaniami, które będą wymagać od Ciebie sporej dawki ogarnięcia i często wyśmienitej pamięci. Dlatego każdy student prędzej czy później decyduje się na jakiś rodzaj kalendarza, planera czy organizera studenckiego, by jakoś zapanować nad rzeczywistością. W końcu studia to nie tylko dobra zabawa, ale też liczne kolokwia, egzaminy, testy, zadania, sterty książek z biblioteki akademickiej i masa spraw na głowie. By tą biedną studencką głowę nieco odciążyć proponujemy Ci kupić na studia game changer organizacyjny – Organizer Studenta. Organizer Studenta czyli produkt odporny na studenckie zmiany i gotowy pomóc Ci nieść cały rok akademiki na plecach. I nawet się nie zasapie!
Co jest wyjątkowego w Organizerze Studenta?
Dwa dodatki studenckie do wyboru – szablon dla studentów dziennych lub szablon dla studentów zaocznych. Wiemy, że te dwa rodzaje studiowania bardzo się od siebie różnią, dlatego przygotowaliśmy dostosowane do tego szablony, które pomogą Ci ogarnąć wszystkie studenckie sprawy łatwo i przyjemnie
Kalendarz – organizer to też po prostu kalendarz, który pomoże ci planować dzień po dniu twoja studencką przygodę
Trwała okładka z ekoskóry – organizer ma trwałą okładkę z ekoskóry dostępną w wielu kolorach. Jest trwała, ma liczne kieszonki i miejsce na długopis i do tego zapina się na magnes, więc luźne karteczki są bezpieczne. Dodatkowo masz ją na lata! Wystarczy, że wymienisz wkład i już – jest to więc doskonałe rozwiązanie na studencką kieszeń. Kupujesz jeden organizer na początku studiów i masz go już do końca!
Możliwość zmian – organzier jest odporny na wszelkie zmiany – wystarczy, że przełożysz kartki, dodasz je lub wyjmiesz. Organizer przeżyje wszystko.
Co zabrać na studia – jaki zeszyt na studia?
Wyposażona we wszystkie potrzebne produkty wraz z Organizerem Studenta możesz zacząć studiowanie. Ale, ale! Pojawia się ważne pytanie – w czym notować? W końcu studia to głównie wykłady i zajęcia, na których trzeba robić własne notatki. Co więc wybrać, jaki zeszyt na studia to ten właściwy?
Tradycyjne zeszyty
Chodzi o takie same jak w szkole. Jeśli to w nich najbardziej lubisz notować – śmiało możesz zabrać je ze sobą na studia. A5 czy A4? Miękka, twarda okładka? To już pozostawiamy dla Ciebie.
Skoroszyt lub segregator na kartki
Możesz też notować na luźnych kartkach i potem wkładać je do segregatorów lub skoroszytów – to również bardzo dobry sposób na notowanie na studiach
Notowanie na laptopie lub tablecie
Teraz jest to częste i bardzo wygodne zjawisko wśród studentów – wiele osób ze względu na wygodę lub na kwestie środowiskowe wybiera elektroniczne notatki.
Jeśli zdecydujesz się na tablet – to pojawia się pytanie – okej ale jak dokładnie zabrać się za notatki na tablecie? Gdzie notować? Z pomocą przychodzimy my i przedstawiamy Ci świetny produkt dla osób, które chcą notować na tablecie zamiast w tradycyjnym zeszycie czy na kartce papieru!
Co wyjątkowego jest w Cyfrowym notatniku na studia?
Wiele szablonów na notatki – dobierz idealny dla Ciebie; zmieniaj do woli i ciesz się różnorodnymi notatkami!
Wszystko w jednym miejscu – 1 tablet zamiast 100 zeszytów
Odporny na poprawki – zawsze możesz coś cofnąć, wymazać lub dodać!
Jaki plecak na studia?
No to masz już wszystko! Przybory ogarnięte, zakupy zrobione notes lub tablet ogarnięty – teraz pytanie w czym to dźwigać codziennie na zajęcia? Opcji jest sporo – zależy co lubisz.
Torba na ramię
Bawełniana duża torba na ramie to częsty widok wśród studentów – idealnie mieści górę książek z biblioteki. Jest poręczna i wygodna i na pewno niejednej osobie dobrze się sprawdzi
Klasyczny plecak
Zdrowy wybór dla kręgosłupa. Zapakujesz tam jedzenia na cały dzień, termos z kawą, książki, laptop i jeszcze może starczy miejsca na schowanie bluzy albo rekreacyjną książkę! To rozsądny wybór i bardzo go polecamy.
Elegancka torebka
Jeśli cenisz sobie elegancję – jak najbardziej można ale zwróć uwagę by była pojemna i wygodna. W końcu będzie Ci towarzyszyć codziennie!
Ważne, aby torba mieściła nasz Organizer Studenta 🙂
5 metod nauki – skuteczne i sprawdzone
Metoda pierwsza – praca w blokach
Zaczynamy od propozycji, do której masz już narzędzie – szablon z planera Ogarniam Maturę. Ta technika polega na nauce w tzw. Blokach – czyli w zaplanowanych ramach czasowych. Gdy już ustalisz priorytety i ogólny plan nauki do matury postaraj się zaplanować konkretny dzień tak by zgrupować zadania. Chodzi o to by na jedno konkretne zadanie – w Twoim przypadku np. na naukę matematyki – przypadł jeden konkretny blok czasowy np. 8:00-9:00. Dzięki temu nie będziesz tracić energii na planowanie “na żywo”. Cały dzień będziesz mieć jasny i przejrzysty plan działania. Ta metoda jest prosta i przyjemna i ma same korzyści. Uporządkowany dzień, estetycznie zakolorowany harmonogram nauki do matur oraz motywacja do maksymalnego skupienia się na danym zadaniu.
Metoda druga – fiszki
Gdy rozmyślaliśmy o tym jak rozplanować naukę do matury pojawiło się słowo systematyczność. I świetną metodą do wprowadzenia nauki do swojej codzienności są fiszki. Fiszki można wykonać samodzielnie lub skorzystać z ich elektronicznych odpowiedników (wtedy już w ogóle możesz korzystać z nich absolutnie wszędzie). Fiszki to pomoc naukowa, która jest po prostu kawałkiem kartki/kartonika: z jednej strony mamy hasło/datę/pytanie/słówko, a z drugiej strony definicję, odpowiedź czy krótkie wyjaśnienie. Już samo tworzenie fiszek pomoże Ci usystematyzować wiedzę, a ich regularne powtarzanie zagwarantuje Ci edukacyjny sukces!
Kluczową kwestią przy wyborze metody nauki jest dostosowanie jej do siebie.
Zastanów się co Ci pomaga się skupić; jak najlepiej przyswajasz wiedzę. Nie idź za trendami, lecz staraj się dobierać narzędzia do swoich potrzeb. Najprostszą odpowiedzią na pytanie jak się uczyć do matury będzie – tak by było to skuteczne.
Technik nauki jest wiele. Korzystaj z nich dowolnie – mieszaj je między sobą, modyfikuj, sprawdzaj.
We wszystkich cel jest ten sam – przyswoić wiedzę jak najlepiej i przy jak najmniejszym wysiłku. Trzymamy kciuki za wybór samych wspierających metod!
Metoda trzecia – mapa myśli
Tę metodę również możesz wprowadzić korzystając z darmowego planera nauki do matury pdf. W strefie notatek narysuj swoją własną mapę myśli. Na środku – w centrum mapy – umieść główny temat. Dopisuj do niego skojarzenia i coraz bardziej szczegółowe zagadnienia. Stworzysz w ten sposób mapę – od ogółu do szczegółu. To bardzo efektywna (i efektowna bo tutaj możesz artystycznie się wyżyć – śmiało korzystaj z markerów, mazaków i zakreślaczy) metoda nauki.
Metoda czwarta – nauka przez opowiadanie
Kolejną propozycją sposobu uczenia się będzie wprowadzenie do swojego planu nauki do matury opowiadania. Okej… ale komu? Komu chcesz! Wytłumacz dane zagadnienia/część materiału, którą właśnie przeczytałaś komuś bliskiemu. Jednak w tej metodzie nie ma znaczenia kto słucha, a nawet więcej – nie ma znaczenia czy w ogóle ktoś słucha. Wygłoś wykład swojemu kotu, pluszakowi albo roślince na oknie! To też zadziała!
Metoda piąta – kolorowe kody
Kolorki są super! Kochamy używać zakreślaczy podczas nauki do matury, no nie? Spróbuj stworzyć legendę – pod konkretny kolor przyporządkuj definicje, słówka, daty. Ta metoda pomoże Ci uporządkować notatki i ułatwi zapamiętywanie. Możesz też przyporządkować kolory do konkretnych przedmiotów
Poradnik dla studentów – Książkoplaner Pierwszoroczniaka
A jeśli mało Ci porad mamy dla Ciebie ekstra produkt, który poprowadzi Cię za rękę przez przygotowania do studiowania. Stworzony od Studentek dla Studentek, więc zawiera same dobre porady i trafne szablony, które pomogą Ci zacząć ten nowy etap w życiu.
Książkoplaner studenta pierwszego roku to mini książka do samodzielnego wydruku lub do korzystania w wersji cyfrowej! Znajdziesz w nim praktyczne porady dotyczące studenckiego życia – takie, które sami chcielibyśmy poznać przed studiami oraz szablony przydatne np. w czasie:
- przeprowadzki
- pakowania na dłuższe i krótsze wyjazdy
- zakupów
- spisywania planu zajęć i harmonogramu roku
Nasz książkoplaner został stworzony z myślą o maksymalnej wygodzie i dostosowaniu do indywidualnych preferencji użytkowników. Dlatego oprócz wersji drukowanej polecamy wypróbować wypełnianie szablonów również cyfrowo. Więc to taki produkt dwa w jednym – jeśli masz tablet – spokojnie możesz korzystać na nim. Sprawdź jak Ci wygodniej!
Pamiętaj, że planer Ogarniam Maturę jest całkowicie darmowy. Powstał z chęci pomocy maturzystkom i maturzystom! Ułatw sobie naukę do egzaminów i zabierz się za powtarzanie już teraz – wypełnij formularz!
Dziękujemy za zapis!
Pamiętaj, by sprawdzić swoją skrzynkę i potwierdzić adres e-mail!