5 najlepszych artykułów sierpnia, dzięki którym będziesz ogarniać lepiej

Co miesiąc przeszukujemy polskie blogi w poszukiwaniu najlepszych treści dotyczących planowania i organizacji. Mimo wakacyjnej pory, polscy Twórcy nie próżnują! Jak w poprzednim miesiącu udało nam się znaleźć sporo ciekawych blog postów. Wybraliśmy te 5 najlepszych, o to one!

 

Jak stworzyć poranne rytułały, dzięki którym nasz poranek będzie bardziej produktywny

Poranne rytułały
Źródło: http://positivemind.pl/jak-stworzyc-poranne-rytualy-dzieki-ktorym-nasz-poranek-bedzie-produktywny/

O porannym wstawaniu i związanym z tym porannym rytuale. Kilka wskazówek, które sprawią że nie tylko będziecie wstawać wcześniej, ale również spędzicie poranek w naprawdę wspaniały sposób.

[perfectpullquote align=”full” size=”14″]Bo poranek powinien być dla WAS przyjemny, a dla każdego znaczy to co innego. Jeśli w euforię wprawia Was przebiegnięcie na dzień dobry 10-ciu kilometrów: zróbcie to! Jeśli wolicie aromatyczny prysznic – Wasz wybór. Chodzi o to, by sama myśl o porannym wstawaniu powodowała przyjemność i była ekscytująca. Zatem zadajcie sobie pytanie – co wprawia Was rano w dobry nastrój?
[/perfectpullquote]

Przejdź do artykułu: http://positivemind.pl/jak-stworzyc-poranne-rytualy-dzieki-ktorym-nasz-poranek-bedzie-produktywny/

Czas czytania: 4 min. 07 sek.

Inspirująco

 

Jak zapanować nad kuchennym chaosem?

Panowanie nad kuchennym chaosem
Źródło: http://geeway.pl/2017/08/04/jak-zapanowac-nad-kuchennym-chaosem/

9 rad, które sprawią, że zapanujesz nad kuchennym chaosem. Rób zakupy raz, a porządnie (raz w tygodniu), planuj posiłki na cały tydzień, dostosuj listę zakupów do planu dnia, zamrażaj mięso i ryby, które kupiłaś, przechowuj warzywa i owoce we właściwy sposób, zapisuj na bieżąco to co masz do kupienia, a produkty z długim terminem ważności kupuj na zapas i… nie gotuj zup.

[perfectpullquote align=”full” size=”14″]Zupy na obiad w tygodniu to totalna strata czasu! Samą zupą się nie najesz, a czas poświecić trzeba! Chyba że gotujesz takie, że łyżka staje i cała Twoja rodzina jest w stanie się nią najeść. Zupy w tygodniu, gotuję czasem na kolacje. Z reguły zimą, żeby rozgrzać się przed spaniem. Najlepiej sprawdzają się kremy, są one szybkie i łatwe. Bez bawienia się w gotowanie bulionów, wywarów itp. Ma być szybko i łatwo!
[/perfectpullquote]

Przejdź do artykułu: http://geeway.pl/2017/08/04/jak-zapanowac-nad-kuchennym-chaosem/

Czas czytania: 5 min. 12 sek.

Konkretnie Praktycznie

 

5 sposobów na produktywne wykorzystanie telefonu

jak produktywnie wykorzystac telefon

Jak korzystać z aparatu w telefonie? Nie, to nie jest artykuł o tym jak robić piękne zdjęcia 😉. Znajdziesz tutaj kilka fajnych inspiracji jak wykorzystać telefon w produktywny sposób. Dowiesz się z artykułu po co robić zdjęcia swoich notatek lub etykiet produktów, które chcesz kupić. Aparat przyda się również znakomicie do wykonania kopii Twoich dokumentów i zapisaniu ich na telefonie.

[perfectpullquote align=”full” size=”14″]
Dzięki połączeniu aparatu i aplikacji skanującej możesz w każdych warunkach zeskanować dokument. Kilkakrotnie korzystałam z tej funkcji kiedy będąc „na mieście” wymagano ode mnie kopii jakichś dokumentów.
[/perfectpullquote]

Przejdź do artykułu: http://czasglammam.pl/tip-of-the-month-5-sposobow-na-produktywne-wykorzystanie-aparatu/

Czas czytania: 3 min. 50 sek.

Praktycznie W pigułce

 

Organizacja pracy blogerki lub osoby pracującej w domu

Jak pracować efektywnie?
Źródło: https://kameralna.com.pl/organizacja-pracy-blogerki-lub-osoby-pracujacej-domu/

Artykuł wbrew pozorom nie tylko dla osób, które pracują z domu. Zacznij od najważniejszych zadań, pozbądź się rozpraszaczy, skup się na jednym zadaniu w danym momencie, określ porę dnia, kiedy jesteś najbardziej efektywna i zjedz dobre śniadanie.

[perfectpullquote align=”full” size=”14″]
Cukry proste dają energię na krótko, po czym spadek jest tak drastyczny, że szybko tracimy siły i chęci do pracy. Na śniadanie przeważnie ląduje u mnie owsianka z owocami w różnej postaci formie lub budyń jaglany. Te dwie potrawy idealnie sprawdzają się w roli śniadania, ponieważ są bogate w węglowodany złożone, które uwalniane są do organizmu powoli. Oprócz tego zawierają sporo błonnika, witamin i minerałów. Dzięki nim czuję przypływ energii przez kilka godzin
[/perfectpullquote]

Przejdź do artykułu: https://kameralna.com.pl/organizacja-pracy-blogerki-lub-osoby-pracujacej-domu/

Czas czytania: 5 min. 40 sek.

Praktycznie Praca z domu

 

Co zrobić, by mieć obiad, gdy jednocześnie masz dziecko

gotowanie obiadu z dzieckiem

Gdy masz dziecko, ugotowanie obiadu może okazać się nie lada wyzwaniem. Ewelina z bloga „Mamoza”pisze na podstawie swoich dwuletnich doświadczeń jak sprawić, aby połączyć gotowanie z jednoczesną opieką nad dzieckiem. Zachęca do tego, aby dziecko włączać do samego procesu gotowania.

[perfectpullquote align=”full” size=”14″]
Zrób lub kup gotowy kitchen helper, posadź dziecko na blacie kuchennym albo postaw na krześle. Na początku może wystarczyć opowiadanie, co w danej chwili robisz, pokazywanie poszczególnych składników. Później dziecko zacznie się garnąć do wsypywania, wrzucania, odmierzania, mieszania składników, ugniatania ciasta, wciskania przycisków robota kuchennego itp.
[/perfectpullquote]

Przejdź do artykułu: http://www.mamoza.com.pl/2017/08/gotowanie-z-dzieckiem.html

Czas czytania: 4 min. 21 sek.

Z dzieckiem Praktycznie

 

Który z artykułów jest Twoim numerem 1?

Jestem Magda i prowadzę bloga OgarniamSię. Miło mi Cię u nas gościć.
[sfp-page-plugin url=https://www.facebook.com/planerogarniamsie/ timeline =true locale=pl_PL height=400 show_facepile=false timeline=false]

Będzie mi miło jak skomentujesz ten post.