5 najlepszych artykułów sierpnia, dzięki którym będziesz ogarniać lepiej

Co miesiąc przeszukujemy polskie blogi w poszukiwaniu najlepszych treści dotyczących planowania i organizacji. Mimo wakacyjnej pory, polscy Twórcy nie próżnują! Jak w poprzednim miesiącu udało nam się znaleźć sporo ciekawych blog postów. Wybraliśmy te 5 najlepszych, o to one!

 

Jak stworzyć poranne rytułały, dzięki którym nasz poranek będzie bardziej produktywny

Poranne rytułały
Źródło: http://positivemind.pl/jak-stworzyc-poranne-rytualy-dzieki-ktorym-nasz-poranek-bedzie-produktywny/

O porannym wstawaniu i związanym z tym porannym rytuale. Kilka wskazówek, które sprawią że nie tylko będziecie wstawać wcześniej, ale również spędzicie poranek w naprawdę wspaniały sposób.

Bo poranek powinien być dla WAS przyjemny, a dla każdego znaczy to co innego. Jeśli w euforię wprawia Was przebiegnięcie na dzień dobry 10-ciu kilometrów: zróbcie to! Jeśli wolicie aromatyczny prysznic – Wasz wybór. Chodzi o to, by sama myśl o porannym wstawaniu powodowała przyjemność i była ekscytująca. Zatem zadajcie sobie pytanie – co wprawia Was rano w dobry nastrój?

Przejdź do artykułu: http://positivemind.pl/jak-stworzyc-poranne-rytualy-dzieki-ktorym-nasz-poranek-bedzie-produktywny/

Czas czytania: 4 min. 07 sek.

Inspirująco

 

Jak zapanować nad kuchennym chaosem?

Panowanie nad kuchennym chaosem
Źródło: http://geeway.pl/2017/08/04/jak-zapanowac-nad-kuchennym-chaosem/

9 rad, które sprawią, że zapanujesz nad kuchennym chaosem. Rób zakupy raz, a porządnie (raz w tygodniu), planuj posiłki na cały tydzień, dostosuj listę zakupów do planu dnia, zamrażaj mięso i ryby, które kupiłaś, przechowuj warzywa i owoce we właściwy sposób, zapisuj na bieżąco to co masz do kupienia, a produkty z długim terminem ważności kupuj na zapas i… nie gotuj zup.

Zupy na obiad w tygodniu to totalna strata czasu! Samą zupą się nie najesz, a czas poświecić trzeba! Chyba że gotujesz takie, że łyżka staje i cała Twoja rodzina jest w stanie się nią najeść. Zupy w tygodniu, gotuję czasem na kolacje. Z reguły zimą, żeby rozgrzać się przed spaniem. Najlepiej sprawdzają się kremy, są one szybkie i łatwe. Bez bawienia się w gotowanie bulionów, wywarów itp. Ma być szybko i łatwo!

Przejdź do artykułu: http://geeway.pl/2017/08/04/jak-zapanowac-nad-kuchennym-chaosem/

Czas czytania: 5 min. 12 sek.

Konkretnie Praktycznie

 

5 sposobów na produktywne wykorzystanie telefonu

jak produktywnie wykorzystac telefon

Jak korzystać z aparatu w telefonie? Nie, to nie jest artykuł o tym jak robić piękne zdjęcia 😉. Znajdziesz tutaj kilka fajnych inspiracji jak wykorzystać telefon w produktywny sposób. Dowiesz się z artykułu po co robić zdjęcia swoich notatek lub etykiet produktów, które chcesz kupić. Aparat przyda się również znakomicie do wykonania kopii Twoich dokumentów i zapisaniu ich na telefonie.


Dzięki połączeniu aparatu i aplikacji skanującej możesz w każdych warunkach zeskanować dokument. Kilkakrotnie korzystałam z tej funkcji kiedy będąc “na mieście” wymagano ode mnie kopii jakichś dokumentów.

Przejdź do artykułu: http://czasglammam.pl/tip-of-the-month-5-sposobow-na-produktywne-wykorzystanie-aparatu/

Czas czytania: 3 min. 50 sek.

Praktycznie W pigułce

 

Organizacja pracy blogerki lub osoby pracującej w domu

Jak pracować efektywnie?
Źródło: https://kameralna.com.pl/organizacja-pracy-blogerki-lub-osoby-pracujacej-domu/

Artykuł wbrew pozorom nie tylko dla osób, które pracują z domu. Zacznij od najważniejszych zadań, pozbądź się rozpraszaczy, skup się na jednym zadaniu w danym momencie, określ porę dnia, kiedy jesteś najbardziej efektywna i zjedz dobre śniadanie.


Cukry proste dają energię na krótko, po czym spadek jest tak drastyczny, że szybko tracimy siły i chęci do pracy. Na śniadanie przeważnie ląduje u mnie owsianka z owocami w różnej postaci formie lub budyń jaglany. Te dwie potrawy idealnie sprawdzają się w roli śniadania, ponieważ są bogate w węglowodany złożone, które uwalniane są do organizmu powoli. Oprócz tego zawierają sporo błonnika, witamin i minerałów. Dzięki nim czuję przypływ energii przez kilka godzin

Przejdź do artykułu: https://kameralna.com.pl/organizacja-pracy-blogerki-lub-osoby-pracujacej-domu/

Czas czytania: 5 min. 40 sek.

Praktycznie Praca z domu

 

Co zrobić, by mieć obiad, gdy jednocześnie masz dziecko

gotowanie obiadu z dzieckiem

Gdy masz dziecko, ugotowanie obiadu może okazać się nie lada wyzwaniem. Ewelina z bloga “Mamoza”pisze na podstawie swoich dwuletnich doświadczeń jak sprawić, aby połączyć gotowanie z jednoczesną opieką nad dzieckiem. Zachęca do tego, aby dziecko włączać do samego procesu gotowania.


Zrób lub kup gotowy kitchen helper, posadź dziecko na blacie kuchennym albo postaw na krześle. Na początku może wystarczyć opowiadanie, co w danej chwili robisz, pokazywanie poszczególnych składników. Później dziecko zacznie się garnąć do wsypywania, wrzucania, odmierzania, mieszania składników, ugniatania ciasta, wciskania przycisków robota kuchennego itp.

Przejdź do artykułu: http://www.mamoza.com.pl/2017/08/gotowanie-z-dzieckiem.html

Czas czytania: 4 min. 21 sek.

Z dzieckiem Praktycznie

 

Który z artykułów jest Twoim numerem 1?

Jestem Magda i prowadzę bloga OgarniamSię. Miło mi Cię u nas gościć.

Będzie mi miło jak skomentujesz ten post.